Invited speakers/participants

  1. Sven Aberg (Lund University)
  2. Anatoli Afanasjev (Mississippi State University)
  3. Mamta Aggarwal (Mumbai University)
  4. Nikolay Antonenko (JINR Dubna)
  5. Johann Bartel  (IPHC/Strasbourg University)
  6. Karim Bennaceur (IPN Lyon)
  7. Anna Bezbakh (JINR Dubna)
  8. Guillaume Blanchon (CEA Bruyeres-le-Chatel )
  9. Simone Bottoni (University of Milan and INFN)
  10. Matthias Brack (University of Regensburg)
  11. Gillis Carlsson (Lund University)
  12. Yongjing Chen (China Institute of Atomic Energy)
  13. Magda Cicerchia (Padova University)
  14. Natalia Cieplicka-Oryńczak (IFJ PAN Kraków)
  15. Duy Duc Dao (CENBG-CNRS Gradignan)
  16. Dany Davesne (IPN Lyon)
  17. Algirdas Deveikis (Vytatus Magnus University)
  18. Noel Dubray (CEA Bruyeres-le-Chatel)
  19. Jerzy Dudek (Strasbourg University)
  20. Lorenzo Fortunato (Padova University)
  21. Zhigang Ge (China Institute of Atomic Energy)
  22. Saxena Gaurav (Government Women Engineering College)
  23. Alexander Gusev (JINR Dubna)
  24. Marcella Grasso (IPN Orsay)
  25. Rui Han (Chinese Academy of Sciences)
  26. Arnau Rios Huguet (University of Surrey)
  27. Piotr Jachimowicz (University of Zielona Gora)
  28. Yannen Jaganathen (IFJ PAN Kraków)
  29. Nomura Kosuke (University of Zagreb)
  30. Michał Kowal (NCBJ Świerk)
  31. Jan Kvasil (Charles University in Prague)
  32. Cheng Li (Anyang Normal University)
  33. Elena Litvinova (Western Michigan University)
  34. Lile Liu (China Institute of Atomic Energy)
  35. Magdalena Matejska-Minda (IFJ PAN Kraków)
  36. Katarzyna Mazurek (IFJ PAN Kraków)
  37. Jie Meng (Peking University)
  38. Nikolay Minkov (BAS Sofia)
  39. Genis Musulmanbekov (JINR Dubna)
  40. Paweł Napiorkowski (HIL Warsaw)
  41. Alessandro Pastore (York University)
  42. Costel Petrache (University Paris Sud)
  43. Aleksandra Pędrak (NCBJ Świerk)
  44. Eryk Piasecki (HIL Warsaw)
  45. Nathalie Pillet (CEA Bruyeres-le-Chatel)
  46. Krzysztof Pomorski (UMCS Lublin)
  47. Leszek Próchniak (HIL Warsaw)
  48. Azam Rahmatinejad (JINR Dubna)
  49. Diego Ramos (GANIL Cean)
  50. David Regnier (IPNO CNRS/IN2P3 Saclay)
  51. Peter Ring (TUM Munich)
  52. Krzysztof Rusek (HIL Warsaw)
  53. Gabriela Thiamova  (University of Grenoble-Alpes)
  54. Junlong Tian (Anyang Normal University)
  55. Wolfgang Schafer (IFJ PAN Kraków)
  56. Christelle Schmitt (Strasbourg University)
  57. Antoni Szczurek (IFJ PAN Kraków)
  58. Timur Shneidman (JINR Dubna)
  59. Kamila Sieja (IPHC/Strasbourg University)
  60. Julian Srebrny (HIL Warsaw)
  61. Xavier Vinas (University of Barcelona)
  62. Sergue Vinitskiy (JINR Dubna)
  63. Yuanyuan Wang (Peking University)
  64. Krystyna Siwek-Wilczyńska (Warsaw University)
  65. Qianghua Wu (Tsinghua University)
  66. Anna Zdeb (CEA Bruyeres-le-Chatel)
  67. Pengwei Zhao (Peking University)